4 Ocak 2012 Çarşamba

.....................başlık yok......................................çok özledim blogumu..sizleri çok özledim..uzakta kaldığım dönemde,birsürü anılar biriktirdim kimisi pek tatlı yüreğinize süzülüveren nehirler gibi...kimisi acıdan acı yüreğin üzerine dağlar çökmüş gibi..bunları tek tek anlatıp güzel gönüllerinizi yormak niyetinde değilim..sadece gönlümün hasadını dökmeye geldim..

öyle hızla değişiyor ki etrafımdaki herşey, ne aklım ne yüreğim takip edebiliyor böylesi bir yıkımı..çevremdeki insanların  çoğu yarış içerisinde diğerinden daha hızlı boşaltmak için kişiliğindeki erdemi..pek az insan sahip çıkmaya çalışsa da özünden gelene,nefes almasını bile engellemeye çalışırken diğerleri ne kadar olabilirse işte...

karamsarlık yapmayı hiç sevmem...umutsuzluk çok ters kişiliğime esasen ve ben yitirmeye başladım umudumu, yitirmemek için böylesine direnirken...

bir kızım var benim...belki bir de oğlum olacak..peki bize dar gelen bu dünyada onlar neyi paylaşacak?bu derece çıkarlar üzerine dönerken dünya,tersine çevirmeye kimin gücü yetecek??

en anlamlı sözler bile en kirli ağızlardan ağlarcasına dökülürken,kim inanacak sevgi sözcüklerine..güven bilinmez bir diyarda, bulunmaz bir dağın ardına gizlenmiş bulabilene aşk olsun..


ne yapmalı??

bir zamandır sorup duruyorum kendime..
ne yapmalı,nasıl yapmalı?

o ardında bir ışık hüzmesi bulunan,aralıktan sızdığı halde gözü kamaştıran,gönlü aydınlatan kapıyı açmak için ne yapmalı?

inanca sarılıp dua etmeli...yeniden yeşertmesi için her insanın yüreğinde var olan merhamet fidesini
rabbimin önünde vav gibi eğilmeli..vazgeçmeden,pes etmeden,kardeşin derdini kardeşten çok sahiplenip kendin için diler gibi yalvarmalı..

küçücük adımlarla bile olsa menzilden ayrılmadıkça yürek, yürünen yolların kutsal olduğu bilinmeli...
birbirini tutuşturan mumlar gibi umudunu kaybedene ışığından vererek aydınlığı büyütmeli..

en önemlisi içimizde bize karşı duran bizden,en çok tüketen yanımızdan nefsimizden vazgeçmeli..

sizlerden de bekliyorum dostlarım...ne yapmalı?

nasıl etmeli?


sevgiyle...

bir de bunlar var:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pages