30 Eylül 2010 Perşembe

derinlerde bir yerlerin yakarışı..hızlı trenler..hızlı yemekler..hızlı eğitimler..hızlı arabalar...hızlı...hızlı..hızlı...

....hızla geçen bir hayat..geçtiğiniz yerleri bilemeden,yuttuğunuz şeylerin tadını alamadan ve baktığınız şeyleri göremeden geçirilmiş hızlı bir hayat...

..başlarken amaç bu muydu???hızla sonunu bulmak mı??hep merak ettiğimiz geleceğe bir an önce kavuşmak?amaç bu muydu?oysa yaşayacağımız bir gün sonrasını bile bilmek düşünün nasıl bir kaos yaratırdı..sona duyulan bu merak niye?

hazmederek,sindire sindire,ağır ağır tatlı bir keşif lezzetinde,doyarak, duyarak geçseydik daha iyi değilmiydi?bu acele niye?

varmak istediğimiz hedef uğruna nice güzellikleri harcadık hiç öğrenemeden,hissedemeden..hala koşuyoruz..nereye?...niye?

cebimizde birkaç kelime kalmış yalnız,birkaç kırgın söz,bıçaklarcasına selamlaşmalar,aman birşey mi ister korkusuyla kaçamak bakışmalar..ne zaman bu derece boşaltıldı insanlığın içi??ne zamandan beri kimsenin yüreği yanmaz kimseye..niye?

her yerde korku dağları..sevgiyle,saygıyla mümkün değilmiydi başarmak?korkuyla sağlamaya çalışmak niye?

gün doğumunu izlemenin tadı değişildi tatlı uykulara çoktandır..ve yaradanın bezeyip yarattığı güllerin kokusuna tercih edildi pahalı parfüm şişelerindekiler... tadı yok..tüketimden ibaret hep sohbetler..niye?

değer yargıları değişti , erdemler değişti , bahardan,bahçeden,kuş sesinden alınan haz değişti...çocuk cıvıltısından rahatsız olur oldu insanlar...niye?

sevgi yürekten taşarken bile sevgi sözcükleri sıkışıp kalmış dişlerin arasında niye?

görülecek onca yol,varılacak onca menzil,söylenecek onca söz ve yanılacak onca aşk varken hızın tutsağı olup zincirlere vurulmak niye?

...niye??........

bedenden ibaret değil insan..yesin,içsin,uyusun,büyüsün....ruh var candan içte yaradandan gelen ruh var...sorarım ruhsuz  gezen nice bedenlere; ruhuna yabancılaşmak niye?

bir bebeğin kalbinde başlayan yangın dağılsın tüm küllenmiş yüreklere...uyansın derin uykulara dalmış gözler...kavuşsun geçmiş ve gelecek... yine bir tatlı sedayla yıkansın kulaklar...herkes duysun kendi sesini...gönlün aynasını silsin bir sihirli el..herkes görsün yüzünü...dirilsin...yeniden doğsun...
umutla...

0 yorum:

Yorum Gönder

yüreğinizden geçen,dilinize gelen bir iki kelimeyi benimle paylaşırsanız çok mutlu olacağım...şimdiden teşekkürler...

bir de bunlar var:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pages